Evaporating Temp. Range :-34.4°C to -12.2°C (-30°F to 10°F)
Motor Torque: High Start Torque (HST)
Compressor Cooling: Static
Weight: 9 KG
Displacement (cc): 6.9
Oil Type: Polyolester
Viscosity (cSt): 22
Oil Charge (cc): 230
Locked Rotor Amps (LRA): 11
Rated Load Amps (RLA 60Hz): 0
Voltage Range (50Hz): 180-242
Rated Load Amps (RLA 50Hz): 1
Max. Continuous Current (MCC in Amps): 1.92
Motor Resistance (Ohm) - Main: 15.6
Motor Resistance (Ohm) - Start: 19.6
Motor Type: CSR
CE_LISTED
ASHRAE | |
|---|---|
| Test Voltage | 220V ~ 50HZ |
| (R) Refrigeration Capacity (BTU/h) | 600 |
| (R) Refrigeration Capacity (Kcal/h) | 151 |
| (R) Refrigeration Capacity (W) | 176 |
| Input Power (W)W | 143 |
| (E) Efficiency (BTU/Wh) | 4.2 |
| (E) Efficiency (Kcal/Wh) | 1.06 |
| (E) Efficiency (W/W) | 1.23 |
| EVAP TEMP | -23°C (-10°F) |
| COND TEMP | 54°C (130°F) |
| AMBIENT TEMP | 32°C (90°F) |
| RETURN GAS | 32°C (90°F) |
| LIQUID TEMP | 32°C (90°F) |
Evaporating Temp. Range :-34.4°C to -12.2°C (-30°F to 10°F)
Motor Torque: High Start Torque (HST)
Compressor Cooling: Static
Weight: 9 KG
Displacement (cc): 6.9
Oil Type: Polyolester
Viscosity (cSt): 22
Oil Charge (cc): 230
Locked Rotor Amps (LRA): 11
Rated Load Amps (RLA 60Hz): 0
Voltage Range (50Hz): 180-242
Rated Load Amps (RLA 50Hz): 1
Max. Continuous Current (MCC in Amps): 1.92
Motor Resistance (Ohm) - Main: 15.6
Motor Resistance (Ohm) - Start: 19.6
Motor Type: CSR
CE_LISTED
ASHRAE | |
|---|---|
| Test Voltage | 220V ~ 50HZ |
| (R) Refrigeration Capacity (BTU/h) | 600 |
| (R) Refrigeration Capacity (Kcal/h) | 151 |
| (R) Refrigeration Capacity (W) | 176 |
| Input Power (W)W | 143 |
| (E) Efficiency (BTU/Wh) | 4.2 |
| (E) Efficiency (Kcal/Wh) | 1.06 |
| (E) Efficiency (W/W) | 1.23 |
| EVAP TEMP | -23°C (-10°F) |
| COND TEMP | 54°C (130°F) |
| AMBIENT TEMP | 32°C (90°F) |
| RETURN GAS | 32°C (90°F) |
| LIQUID TEMP | 32°C (90°F) |