Evaporating Temp. Range :-15°C to 15°C (5°F to 59°F)
Motor Torque: High Start Torque (HST)
Compressor Cooling: Fan
Weight: 45 KG
Displacement (cc): 90.2
Oil Type: Polyolester
Viscosity (cSt): 32
Oil Charge (cc): 1760
Locked Rotor Amps (LRA): 42.5
Rated Load Amps (RLA 60Hz): 7.2
Voltage Range (50Hz): 340-440
Voltage Range (60Hz): 396-499
Rated Load Amps (RLA 50Hz): 7
Max. Continuous Current (MCC in Amps): 0
Motor Resistance (Ohm) - Main: 4.59
Motor Resistance (Ohm) - Start: 4.71
Motor Type: 3PH
CE_LISTED, CCC_LISTED, GOST_LISTED, GOST_UKR_LISTED
EN12900 | |
|---|---|
| Test Voltage | 440V 3~ 60HZ |
| (R) Refrigeration Capacity (BTU/h) | 44713 |
| (R) Refrigeration Capacity (Kcal/h) | 11268 |
| (R) Refrigeration Capacity (W) | 13101 |
| Input Power (W)W | 5144 |
| (E) Efficiency (BTU/Wh) | 8.69 |
| (E) Efficiency (Kcal/Wh) | 2.19 |
| (E) Efficiency (W/W) | 2.55 |
| EVAP TEMP | 5°C (41°F) |
| COND TEMP | 45°C (113°F) |
| AMBIENT TEMP | 32°C (90°F) |
| RETURN GAS | 15°C (59°F) |
| LIQUID TEMP | 45°C (113°F) |
EN12900 | |
|---|---|
| Test Voltage | 400V 3~ 50HZ |
| (R) Refrigeration Capacity (BTU/h) | 37225 |
| (R) Refrigeration Capacity (Kcal/h) | 9381 |
| (R) Refrigeration Capacity (W) | 10907 |
| Input Power (W)W | 3994 |
| (E) Efficiency (BTU/Wh) | 9.32 |
| (E) Efficiency (Kcal/Wh) | 2.35 |
| (E) Efficiency (W/W) | 2.73 |
| EVAP TEMP | 5°C (41°F) |
| COND TEMP | 45°C (113°F) |
| AMBIENT TEMP | 32°C (90°F) |
| RETURN GAS | 15°C (59°F) |
| LIQUID TEMP | 45°C (113°F) |
Evaporating Temp. Range :-15°C to 15°C (5°F to 59°F)
Motor Torque: High Start Torque (HST)
Compressor Cooling: Fan
Weight: 45 KG
Displacement (cc): 90.2
Oil Type: Polyolester
Viscosity (cSt): 32
Oil Charge (cc): 1760
Locked Rotor Amps (LRA): 42.5
Rated Load Amps (RLA 60Hz): 7.2
Voltage Range (50Hz): 340-440
Voltage Range (60Hz): 396-499
Rated Load Amps (RLA 50Hz): 7
Max. Continuous Current (MCC in Amps): 0
Motor Resistance (Ohm) - Main: 4.59
Motor Resistance (Ohm) - Start: 4.71
Motor Type: 3PH
CE_LISTED, CCC_LISTED, GOST_LISTED, GOST_UKR_LISTED
EN12900 | |
|---|---|
| Test Voltage | 440V 3~ 60HZ |
| (R) Refrigeration Capacity (BTU/h) | 44713 |
| (R) Refrigeration Capacity (Kcal/h) | 11268 |
| (R) Refrigeration Capacity (W) | 13101 |
| Input Power (W)W | 5144 |
| (E) Efficiency (BTU/Wh) | 8.69 |
| (E) Efficiency (Kcal/Wh) | 2.19 |
| (E) Efficiency (W/W) | 2.55 |
| EVAP TEMP | 5°C (41°F) |
| COND TEMP | 45°C (113°F) |
| AMBIENT TEMP | 32°C (90°F) |
| RETURN GAS | 15°C (59°F) |
| LIQUID TEMP | 45°C (113°F) |
EN12900 | |
|---|---|
| Test Voltage | 400V 3~ 50HZ |
| (R) Refrigeration Capacity (BTU/h) | 37225 |
| (R) Refrigeration Capacity (Kcal/h) | 9381 |
| (R) Refrigeration Capacity (W) | 10907 |
| Input Power (W)W | 3994 |
| (E) Efficiency (BTU/Wh) | 9.32 |
| (E) Efficiency (Kcal/Wh) | 2.35 |
| (E) Efficiency (W/W) | 2.73 |
| EVAP TEMP | 5°C (41°F) |
| COND TEMP | 45°C (113°F) |
| AMBIENT TEMP | 32°C (90°F) |
| RETURN GAS | 15°C (59°F) |
| LIQUID TEMP | 45°C (113°F) |