Evaporating Temp. Range :-15°C to 15°C (5°F to 59°F)
Motor Torque: High Start Torque (HST)
Compressor Cooling: Fan
Weight: 11 KG
Displacement (cc): 13.24
Oil Type: Synthetic Alkylate
Viscosity (cSt): 53
Oil Charge (cc): 360
Locked Rotor Amps (LRA): 18.5
Rated Load Amps (RLA 60Hz): 0
Voltage Range (50Hz): 198-253
Rated Load Amps (RLA 50Hz): 3.76
Max. Continuous Current (MCC in Amps): 0
Motor Resistance (Ohm) - Main: 5.69
Motor Resistance (Ohm) - Start: 10.93
Motor Type: CSR
VDE_LISTED, CE_LISTED, CCC_LISTED, IRAM_LISTED, TIS_LISTED
ASHRAE | |
|---|---|
| Test Voltage | 220V ~ 50HZ |
| (R) Refrigeration Capacity (BTU/h) | 6700 |
| (R) Refrigeration Capacity (Kcal/h) | 1688 |
| (R) Refrigeration Capacity (W) | 1964 |
| Input Power (W)W | 816 |
| (E) Efficiency (BTU/Wh) | 8.21 |
| (E) Efficiency (Kcal/Wh) | 2.07 |
| (E) Efficiency (W/W) | 2.41 |
| EVAP TEMP | 7.2°C (45°F) |
| COND TEMP | 54°C (130°F) |
| AMBIENT TEMP | 35°C (95°F) |
| RETURN GAS | 35°C (95°F) |
| LIQUID TEMP | 46°C (115°F) |
Evaporating Temp. Range :-15°C to 15°C (5°F to 59°F)
Motor Torque: High Start Torque (HST)
Compressor Cooling: Fan
Weight: 11 KG
Displacement (cc): 13.24
Oil Type: Synthetic Alkylate
Viscosity (cSt): 53
Oil Charge (cc): 360
Locked Rotor Amps (LRA): 18.5
Rated Load Amps (RLA 60Hz): 0
Voltage Range (50Hz): 198-253
Rated Load Amps (RLA 50Hz): 3.76
Max. Continuous Current (MCC in Amps): 0
Motor Resistance (Ohm) - Main: 5.69
Motor Resistance (Ohm) - Start: 10.93
Motor Type: CSR
VDE_LISTED, CE_LISTED, CCC_LISTED, IRAM_LISTED, TIS_LISTED
ASHRAE | |
|---|---|
| Test Voltage | 220V ~ 50HZ |
| (R) Refrigeration Capacity (BTU/h) | 6700 |
| (R) Refrigeration Capacity (Kcal/h) | 1688 |
| (R) Refrigeration Capacity (W) | 1964 |
| Input Power (W)W | 816 |
| (E) Efficiency (BTU/Wh) | 8.21 |
| (E) Efficiency (Kcal/Wh) | 2.07 |
| (E) Efficiency (W/W) | 2.41 |
| EVAP TEMP | 7.2°C (45°F) |
| COND TEMP | 54°C (130°F) |
| AMBIENT TEMP | 35°C (95°F) |
| RETURN GAS | 35°C (95°F) |
| LIQUID TEMP | 46°C (115°F) |