ASHRAE (R-404A) | |
|---|---|
| Test Voltage | 115V ~ 60HZ |
| (R) Refrigeration Capacity (BTU/h) | 5850 |
| (R) Refrigeration Capacity (Kcal/h) | 1474 |
| (R) Refrigeration Capacity (W) | 1715 |
| Input Power (W)W | 670 |
| (E) Efficiency (BTU/Wh) | 8.73 |
| (E) Efficiency (Kcal/Wh) | 2.2 |
| (E) Efficiency (W/W) | 2.56 |
| EVAP TEMP | 7.2°C (45°F) |
| COND TEMP | 54°C (130°F) |
| AMBIENT TEMP | 35°C (95°F) |
| RETURN GAS | 35°C (95°F) |
| LIQUID TEMP | 46°C (115°F) |
ASHRAE (R-449A) | |
|---|---|
| Test Voltage | 115V ~ 60HZ |
| (R) Refrigeration Capacity (BTU/h) | 5665 |
| (R) Refrigeration Capacity (Kcal/h) | 1429 |
| (R) Refrigeration Capacity (W) | 1660 |
| Input Power (W)W | 611 |
| (E) Efficiency (BTU/Wh) | 9.27 |
| (E) Efficiency (Kcal/Wh) | 2.34 |
| (E) Efficiency (W/W) | 2.72 |
| EVAP TEMP | 7.2°C (45°F) |
| COND TEMP | 54°C (130°F) |
| AMBIENT TEMP | 35°C (95°F) |
| RETURN GAS | 35°C (95°F) |
| LIQUID TEMP | 46°C (115°F) |
ASHRAE (R-452A) | |
|---|---|
| Test Voltage | 115V ~ 60HZ |
| (R) Refrigeration Capacity (BTU/h) | 5707 |
| (R) Refrigeration Capacity (Kcal/h) | 1439 |
| (R) Refrigeration Capacity (W) | 1673 |
| Input Power (W)W | 642 |
| (E) Efficiency (BTU/Wh) | 8.89 |
| (E) Efficiency (Kcal/Wh) | 2.24 |
| (E) Efficiency (W/W) | 2.61 |
| EVAP TEMP | 7.2°C (45°F) |
| COND TEMP | 54°C (130°F) |
| AMBIENT TEMP | 35°C (95°F) |
| RETURN GAS | 35°C (95°F) |
| LIQUID TEMP | 46°C (115°F) |
ASHRAE (R-404A) | |
|---|---|
| Test Voltage | 115V ~ 60HZ |
| (R) Refrigeration Capacity (BTU/h) | 5850 |
| (R) Refrigeration Capacity (Kcal/h) | 1474 |
| (R) Refrigeration Capacity (W) | 1715 |
| Input Power (W)W | 670 |
| (E) Efficiency (BTU/Wh) | 8.73 |
| (E) Efficiency (Kcal/Wh) | 2.2 |
| (E) Efficiency (W/W) | 2.56 |
| EVAP TEMP | 7.2°C (45°F) |
| COND TEMP | 54°C (130°F) |
| AMBIENT TEMP | 35°C (95°F) |
| RETURN GAS | 35°C (95°F) |
| LIQUID TEMP | 46°C (115°F) |
ASHRAE (R-449A) | |
|---|---|
| Test Voltage | 115V ~ 60HZ |
| (R) Refrigeration Capacity (BTU/h) | 5665 |
| (R) Refrigeration Capacity (Kcal/h) | 1429 |
| (R) Refrigeration Capacity (W) | 1660 |
| Input Power (W)W | 611 |
| (E) Efficiency (BTU/Wh) | 9.27 |
| (E) Efficiency (Kcal/Wh) | 2.34 |
| (E) Efficiency (W/W) | 2.72 |
| EVAP TEMP | 7.2°C (45°F) |
| COND TEMP | 54°C (130°F) |
| AMBIENT TEMP | 35°C (95°F) |
| RETURN GAS | 35°C (95°F) |
| LIQUID TEMP | 46°C (115°F) |
ASHRAE (R-452A) | |
|---|---|
| Test Voltage | 115V ~ 60HZ |
| (R) Refrigeration Capacity (BTU/h) | 5707 |
| (R) Refrigeration Capacity (Kcal/h) | 1439 |
| (R) Refrigeration Capacity (W) | 1673 |
| Input Power (W)W | 642 |
| (E) Efficiency (BTU/Wh) | 8.89 |
| (E) Efficiency (Kcal/Wh) | 2.24 |
| (E) Efficiency (W/W) | 2.61 |
| EVAP TEMP | 7.2°C (45°F) |
| COND TEMP | 54°C (130°F) |
| AMBIENT TEMP | 35°C (95°F) |
| RETURN GAS | 35°C (95°F) |
| LIQUID TEMP | 46°C (115°F) |