Evaporating Temp. Range :-15°C to 15°C (5°F to 59°F)
Motor Torque: High Start Torque (HST)
Compressor Cooling: Fan
Weight: 9 KG
Displacement (cc): 6.69
Oil Type: Polyolester
Viscosity (cSt): 32
Oil Charge (cc): 264.55
Locked Rotor Amps (LRA): 10.5
Rated Load Amps (RLA 60Hz): 0
Voltage Range (50Hz): 198-253
Rated Load Amps (RLA 50Hz): 1.65
Max. Continuous Current (MCC in Amps): 0
Motor Resistance (Ohm) - Main: 12.85
Motor Resistance (Ohm) - Start: 27.56
Motor Type: CSIR
VDE_LISTED, CE_LISTED, CCC_LISTED, GOST_LISTED, GOST_UKR_LISTED
ASHRAE (R-513A) | |
|---|---|
| Test Voltage | 220V ~ 50HZ |
| (R) Refrigeration Capacity (BTU/h) | 2384 |
| (R) Refrigeration Capacity (Kcal/h) | 601 |
| (R) Refrigeration Capacity (W) | 698 |
| Input Power (W)W | 302 |
| (E) Efficiency (BTU/Wh) | 7.9 |
| (E) Efficiency (Kcal/Wh) | 1.99 |
| (E) Efficiency (W/W) | 2.31 |
| EVAP TEMP | 7.2°C (45°F) |
| COND TEMP | 54°C (130°F) |
| AMBIENT TEMP | 35°C (95°F) |
| RETURN GAS | 35°C (95°F) |
| LIQUID TEMP | 46°C (115°F) |
ASHRAE (R-134a) | |
|---|---|
| Test Voltage | 220V ~ 50HZ |
| (R) Refrigeration Capacity (BTU/h) | 2300 |
| (R) Refrigeration Capacity (Kcal/h) | 580 |
| (R) Refrigeration Capacity (W) | 674 |
| Input Power (W)W | 279 |
| (E) Efficiency (BTU/Wh) | 8.24 |
| (E) Efficiency (Kcal/Wh) | 2.08 |
| (E) Efficiency (W/W) | 2.42 |
| EVAP TEMP | 7.2°C (45°F) |
| COND TEMP | 54°C (130°F) |
| AMBIENT TEMP | 35°C (95°F) |
| RETURN GAS | 35°C (95°F) |
| LIQUID TEMP | 46°C (115°F) |
Evaporating Temp. Range :-15°C to 15°C (5°F to 59°F)
Motor Torque: High Start Torque (HST)
Compressor Cooling: Fan
Weight: 9 KG
Displacement (cc): 6.69
Oil Type: Polyolester
Viscosity (cSt): 32
Oil Charge (cc): 264.55
Locked Rotor Amps (LRA): 10.5
Rated Load Amps (RLA 60Hz): 0
Voltage Range (50Hz): 198-253
Rated Load Amps (RLA 50Hz): 1.65
Max. Continuous Current (MCC in Amps): 0
Motor Resistance (Ohm) - Main: 12.85
Motor Resistance (Ohm) - Start: 27.56
Motor Type: CSIR
VDE_LISTED, CE_LISTED, CCC_LISTED, GOST_LISTED, GOST_UKR_LISTED
ASHRAE (R-513A) | |
|---|---|
| Test Voltage | 220V ~ 50HZ |
| (R) Refrigeration Capacity (BTU/h) | 2384 |
| (R) Refrigeration Capacity (Kcal/h) | 601 |
| (R) Refrigeration Capacity (W) | 698 |
| Input Power (W)W | 302 |
| (E) Efficiency (BTU/Wh) | 7.9 |
| (E) Efficiency (Kcal/Wh) | 1.99 |
| (E) Efficiency (W/W) | 2.31 |
| EVAP TEMP | 7.2°C (45°F) |
| COND TEMP | 54°C (130°F) |
| AMBIENT TEMP | 35°C (95°F) |
| RETURN GAS | 35°C (95°F) |
| LIQUID TEMP | 46°C (115°F) |
ASHRAE (R-134a) | |
|---|---|
| Test Voltage | 220V ~ 50HZ |
| (R) Refrigeration Capacity (BTU/h) | 2300 |
| (R) Refrigeration Capacity (Kcal/h) | 580 |
| (R) Refrigeration Capacity (W) | 674 |
| Input Power (W)W | 279 |
| (E) Efficiency (BTU/Wh) | 8.24 |
| (E) Efficiency (Kcal/Wh) | 2.08 |
| (E) Efficiency (W/W) | 2.42 |
| EVAP TEMP | 7.2°C (45°F) |
| COND TEMP | 54°C (130°F) |
| AMBIENT TEMP | 35°C (95°F) |
| RETURN GAS | 35°C (95°F) |
| LIQUID TEMP | 46°C (115°F) |