Evaporating Temp. Range :-40°C to -10°C (-40°F to 14°F)
Motor Torque: High Start Torque (HST)
Compressor Cooling: Fan
Weight: 10 KG
Displacement (cc): 6.12
Oil Type: Polyolester
Viscosity (cSt): 32
Oil Charge (cc): 264.55
Locked Rotor Amps (LRA): 11.5
Rated Load Amps (RLA 60Hz): 0
Voltage Range (50Hz): 198-253
Rated Load Amps (RLA 50Hz): 1.69
Max. Continuous Current (MCC in Amps): 2.63
Motor Resistance (Ohm) - Main: 9.54
Motor Resistance (Ohm) - Start: 19.08
Motor Type: CSIR
VDE_LISTED, CE_LISTED, GOST_LISTED, GOST_UKR_LISTED
ASHRAE | |
|---|---|
| Test Voltage | 220V ~ 50HZ |
| (R) Refrigeration Capacity (BTU/h) | 850 |
| (R) Refrigeration Capacity (Kcal/h) | 214 |
| (R) Refrigeration Capacity (W) | 249 |
| Input Power (W)W | 203 |
| (E) Efficiency (BTU/Wh) | 4.19 |
| (E) Efficiency (Kcal/Wh) | 1.06 |
| (E) Efficiency (W/W) | 1.23 |
| EVAP TEMP | 7.2°C (45°F) |
| COND TEMP | 50°C (122°F) |
| AMBIENT TEMP | 35°C (95°F) |
| RETURN GAS | 35°C (95°F) |
| LIQUID TEMP | 46°C (115°F) |
ASHRAE | |
|---|---|
| Test Voltage | 240V ~ 50HZ |
| (R) Refrigeration Capacity (BTU/h) | 850 |
| (R) Refrigeration Capacity (Kcal/h) | 214 |
| (R) Refrigeration Capacity (W) | 249 |
| Input Power (W)W | 217 |
| (E) Efficiency (BTU/Wh) | 3.92 |
| (E) Efficiency (Kcal/Wh) | .99 |
| (E) Efficiency (W/W) | 1.15 |
| EVAP TEMP | 7.2°C (45°F) |
| COND TEMP | 50°C (122°F) |
| AMBIENT TEMP | 35°C (95°F) |
| RETURN GAS | 35°C (95°F) |
| LIQUID TEMP | 46°C (115°F) |
Evaporating Temp. Range :-40°C to -10°C (-40°F to 14°F)
Motor Torque: High Start Torque (HST)
Compressor Cooling: Fan
Weight: 10 KG
Displacement (cc): 6.12
Oil Type: Polyolester
Viscosity (cSt): 32
Oil Charge (cc): 264.55
Locked Rotor Amps (LRA): 11.5
Rated Load Amps (RLA 60Hz): 0
Voltage Range (50Hz): 198-253
Rated Load Amps (RLA 50Hz): 1.69
Max. Continuous Current (MCC in Amps): 2.63
Motor Resistance (Ohm) - Main: 9.54
Motor Resistance (Ohm) - Start: 19.08
Motor Type: CSIR
VDE_LISTED, CE_LISTED, GOST_LISTED, GOST_UKR_LISTED
ASHRAE | |
|---|---|
| Test Voltage | 220V ~ 50HZ |
| (R) Refrigeration Capacity (BTU/h) | 850 |
| (R) Refrigeration Capacity (Kcal/h) | 214 |
| (R) Refrigeration Capacity (W) | 249 |
| Input Power (W)W | 203 |
| (E) Efficiency (BTU/Wh) | 4.19 |
| (E) Efficiency (Kcal/Wh) | 1.06 |
| (E) Efficiency (W/W) | 1.23 |
| EVAP TEMP | 7.2°C (45°F) |
| COND TEMP | 50°C (122°F) |
| AMBIENT TEMP | 35°C (95°F) |
| RETURN GAS | 35°C (95°F) |
| LIQUID TEMP | 46°C (115°F) |
ASHRAE | |
|---|---|
| Test Voltage | 240V ~ 50HZ |
| (R) Refrigeration Capacity (BTU/h) | 850 |
| (R) Refrigeration Capacity (Kcal/h) | 214 |
| (R) Refrigeration Capacity (W) | 249 |
| Input Power (W)W | 217 |
| (E) Efficiency (BTU/Wh) | 3.92 |
| (E) Efficiency (Kcal/Wh) | .99 |
| (E) Efficiency (W/W) | 1.15 |
| EVAP TEMP | 7.2°C (45°F) |
| COND TEMP | 50°C (122°F) |
| AMBIENT TEMP | 35°C (95°F) |
| RETURN GAS | 35°C (95°F) |
| LIQUID TEMP | 46°C (115°F) |